- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Filmele MindF**k

Distribuiţi
    NemuiN

Filmele MindF**k

Mesaj Scris de NemuiN la data de Vin 27 Iul 2012, 18:32

Cred ca ati auzit macar odata de acest gen de filme , daca nu chiar ati vazut un film din categoria asta. Daaar, pentru cei care nu stiu ce inseamna , voi incerca sa explic cat mai simplu. Un film mindf**k este destul de greu de inteles, povestea este muult mai complexa decat pare initial. Personajele trec prin crize de tot felul si au un conflict interior si cu majoritatea/toate celelelte personaje din jurul lor. De obicei, sfarsitul este unul neasteptat sau te lasa cu multe intrebari.
    Exemple de filme care apartin acestui gen: American Psycho, Donny Darko, The Box,Memento,Oldboy, Inception , Shutter Island etc.

Voi ce parere aveti despre filmele astea? Va plac? Nu va plac? De ce? :)

ae-sek

Re: Filmele MindF**k

Mesaj Scris de ae-sek la data de Mar 31 Iul 2012, 17:27

Nu am vazut prea multe filme de genul asta, also nu prea stiu care intra in categoria asta, dar am vazut Inception si chiar mi-a placut.

In general imi plac filmele in care este ceva mai dificil sa te prinzi de ce se intampla pe acolo, e mai mult suspans si te face chiar curios. So yeah, avand in vedere asta, as zice ca imi plac filmele mindf**k. laugh big grin ^^

Acum este: Mier 20 Sept 2017, 05:08