- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Spiral

Distribuiţi
    ae-sek

Spiral

Mesaj Scris de ae-sek la data de Lun 26 Mar 2012, 17:42

Spiral (Spirala); titlul complet: Spiral: Suiri no Kizuna (スパイラル〜推理の絆engleza: Spiral: The Bonds of Reasoning)

Autor: Kyou Shirodaira

Totul începe când Kiotaka Narumi dispare fără urmă după ce își apelase fratele, Ayumu, spunându-i că va dispărea până când află „misterul nevazut din mâinile lui”, acesta fiind legat de Blade Children (copii spintecători) și că să-i transmită cumnatei lui, Madoka, același lucru.
    wikipedia.org

Acest anime este unul foarte dragut. Este o drama, are ceva - destul de mult - mister, iar personajele imi plac chiar mult. Cel mai mult imi place Eyes Rutherford, de la look pana la caracter. Cel mai mult cred ca imi place ca este pianist. :D

Si celelalte personaje imi plac, dar as putea spune ca nu o simpatizez prea mult pe Hiyono. Este prea copilaroasa si prea... nu stiu cum sa zic. :]]

Anyway, animeul este unul destul de bun si il recomand. ^^

L-a mai vazut cineva? Pareri? ^^

Seraphiel

Re: Spiral

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Lun 26 Mar 2012, 18:25

Oh, chiar zilele trecute ma gandeam la el si chiar vroiam sa scriu :D ( geniile gandesc la fel batting eyelashes ). Pot spune ca e unul dintre animeurile pe care le-as revedea cu mare placere. Ei bine, Hiyono mi-a placut foarte multe laugh fiindca se aseamana inca cu mine ca si atunci cand eram mica, cel mai mult imi placea ca avea incredere in Narumi si felul cum canta . Mi-a placut opening-ul la nebunie si inca imi place. Eyes si mie mi-a placut, dar am facut o pasiune pentru Kousuke Asazuki, nu stiu de ce... Poate nu e cine stie ce, dar intr-un fel imi parea rau pentru el si intr-un fel il admiram. Oricum, uneori era jalnic laugh , dar mie tot imi placea. :D

E un anime care merita vazut.

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi

Acum este: Mier 20 Sept 2017, 04:49