- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Desene animate preferate

Distribuiti
    ae-sek

Desene animate preferate

Mesaj Scris de ae-sek la data de Dum 26 Feb 2012, 15:36

In acest topic fiecare user poate face un top al desenelor animate preferate, topul avand minim 3 desene si maxim 10. Desigur, pentru fiecare desen animat, se va scrie si o parere.

Topul meu e mai mult aleatoriu.

Tom and Jerry
    Cred ca este cel mai super desen animat ever! Imi place la fel de mult, mai vad unele episoade pe la TV si le urmaresc cu placere, desi le stiu. Tom and Jerry este chiar un desen animat super si cred ca toti am vazut macar un episod.

Copii de la 402
    Desenul asta animat este clar unul dintre pereferatele mele. Imi facea placere sa il privesc pe Fox Kids / Jetix. Elevii clasei 402 sunt amuzanti si imi plac mult diversele situatii de pe acolo. Nu am mai vazut de mult, though, si creeed ca am vazut cam toate episoadele.

Viata cu Louie
    Louie Anderson e un kid incredibil de simpatic. Este amuzant si are un sarm al lui. Imi plac toate personajele de pe acolo si sa nu uit de Andy Anderson, un tip extrem de amuzant. Desenul asta animat imi cam aduce aminte de my family, lol.

Diabolik
    Pur si simplu superb! Adoram desenul asta, il adoram pur si simplu pe Diabolik. E un personaj super din punctul meu de vedere.

X-Men
    Personajul meu preferat din X-men este Rogue. Imi place foarte mult, este un personaj destul de bine conturat din punctul meu de vedere. La inceput cred ca imi placea mai mult, dar cand au aparut si santinelele... Totusi, este un desen animat care trebuie sa fie in topul meu.

Spider-Man
    Oh, c'mon! Desenul asta e printre primele pe care le-am vazut. Evolutia lui Peter Parker este chiar draguta si imi place mult, chiar daca la un moment dat a devenit cam SF. Sau sa zic mai ales? Oricum, e un desen care imi place mult.

W.I.T.C.H.
    Este un desen simpatic si imi plac mult fetele. Ma gandeam sa aleg o preferata, dar toate fetele, Will, Irma, Tiranee, Cornelia si Hei Lin (I couldn't help it, imi place mult numele desenului, cu numele lor asa), imi plac destul de mult. Ideea desenului mi se pare foarte draguta.

As mai aminti si Winx, Totally Spies, Wunschpunsch si poate inca cateva care imi placeau mult la un moment dat.

Voi ce topuri aveti? ^^

B.Scarlet

Re: Desene animate preferate

Mesaj Scris de B.Scarlet la data de Sam 05 Mai 2012, 16:50

Noesis a scris:X-Men
    Personajul meu preferat din X-men este Rogue. Imi place foarte mult, este un personaj destul de bine conturat din punctul meu de vedere. La inceput cred ca imi placea mai mult, dar cand au aparut si santinelele... Totusi, este un desen animat care trebuie sa fie in topul meu.

Spider-Man
    Oh, c'mon! Desenul asta e printre primele pe care le-am vazut. Evolutia lui Peter Parker este chiar draguta si imi place mult, chiar daca la un moment dat a devenit cam SF. Sau sa zic mai ales? Oricum, e un desen care imi place mult.

De acord cu tine :) X-men va ramane favoritul meu pentru totdeauna. SI nu ma refer numai la Xmen TAS ca alea sunt mai vechi si nu sunt prea stralucite in comparatie cu productiile mai noi, dar pentru timpurile alea sunt lux. Ideea este originala si super, daydreaming ce imi place de Rogue si mie drool si Gambit, Wolverine sau Storm. Am un caiet plin cu desene cu ei batting eyelashes m-am uitat si la Wolverine and the x-men, X-men:Evolution

Imi plac multe desene de la marvel: Cei 4 fantastici, Iron man, The incredible Hulk dar si de la DC Comics, Batman e tare laugh.

Alte desene
    Winx
    Generator Rex
    A.T.O.M
    Team galaxy
    Super robot mokey team hyperforce go
    Galactik Football
    Pisoiul Eek
    Sonic X
    Tutenstein
    Witch

Acum este: Joi 30 Mar 2017, 13:39