- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

This or that

Distribuiti

ae-sek

This or that

Mesaj Scris de ae-sek la data de Dum 26 Feb 2012, 14:22

Poate mai stiti jocul asta si cu numele de Alb sau negru; ideea e destul de simpla, un user posteaza doua cuvinte (nume, obiecte, formatii etc) iar urmatorul trebuie sa aleaga ceea ce prefera, argumentand alegerea facuta, nu conteaza in cate randuri. Regula schimbata.

Me first!
    ciocolata / vanilie.

Ultima editare efectuata de catre Amaterasu in Lun 10 Dec 2012, 23:36, editata de 1 ori

Muflă

Re: This or that

Mesaj Scris de Muflă la data de Dum 26 Feb 2012, 18:03

Let me get this straight, vrei să argumentez în mai mult de două rânduri de ce prefer ciocolata în locul vaniliei? .__. Ok, fine, dar aşteaptă-te la o cascadă de aberaţii. În primul rând, vanilia mi se pare că n-are niciun Dumnezeu pe lângă ciocolată din moment ce mie-mi plac chestiile cu un gust cât mai puternic, gen foarte sărate, foarte acre, foarte picante and the list goes on. Chiar n-are nimic special pe lângă ciocolată, nu pot fi comparate, ca să nu mai vorbim că ciocolata îţi dă energie (mărog, peste un timp devii imun la chestia asta dacă eşti ca mine şi mănânci 5 tone de dulciuri pe zi)... dar au existat destule zile în care nici măcar nu eram în stare să mă ridic din pat fără un baton de ciocolată.

Ochi albaştri sau negri?

Whispyy

Mesaj Scris de Whispyy la data de Lun 07 Ian 2013, 14:12

• Ochii negri. Categoric. De ce? Simplu. Sunt enigmatici, seriosi, greu de trecut de aparente si de inteles adevarul sens, adanci si iti este usor sa te pierzi in ei. In plus negru e o culoare sumbra, inchisa, prevestitoate de moarte, emoista, sadica. Dar negru sa fie culoarea ochilor? Perfect... Adica... o ador.. si mai ales daca apartin unui baiat adorabil, ciufulibil, amuzant etc...

Linkin Park / Adelle

XxNykoXx

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Lun 07 Ian 2013, 20:48

Adelle, pentru ca melodiile ei sunt mai pe gustul meu :), iar Linkin Park nu e chiar pe gustul meu, canta mai mult hard rock, si nu prea le am cu hard-ul laugh
    Nici Adelle nu prea e pe gustul meu dar trebuie sa aleg ceva nu?

Vescan/Nane

Ultima editare efectuata de catre XxNykoXx in Mar 08 Ian 2013, 15:05, editata de 2 ori

Allways a Potterhead

"Nebunie, inseamna sa te prefaci fericit..."

Whispyy

Mesaj Scris de Whispyy la data de Lun 07 Ian 2013, 21:17

Nane... categoric Nane. De ce? Pentru ca Vescan nu ma prea atrage si nah... Melodiile lui Nane mi se par mai pe aceeasi unda de mentalitate cu mine...

A sau a?

De ce Nane? Editeaza-ti postul si argumenteaza-ti alegerea.
    Seraphiel
    Edit Later: Scuzee.... Greseala mea -.-'

cami.

Mesaj Scris de cami. la data de Joi 10 Ian 2013, 17:37

a. Nu sunt fanul literelor mari rofl. Daca imi scrie cineva un mesaj cu majuscule parca ar urla la mine laugh. Imi plac majusculele doar la inceputul propozitiilor si la substantivele proprii. Unde e locul lor laugh
    apa/ suc?

Monochrome

Mesaj Scris de Monochrome la data de Vin 22 Feb 2013, 09:20

Apa. De ce? Pai prin simplul fapt ca nu am voie sa beau suc. Am un stil de viata ceva mai strict, asta din punct de vedere medical. Nu am voie sucuri de nici un fel, carbogazoase, naturale etc.

Avril Lavigne / Guns N' Roses.

Ruri'iro Kujaku

Mesaj Scris de Ruri'iro Kujaku la data de Dum 31 Mai 2015, 13:00

Guns N' Roses
    pentru ca pur si simplu sunt genul de persoana care sa asculte mai degraba guns n' roses decat avril.

lol sau LOL

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 10:02

Acum este: Mier 18 Ian 2017, 10:02