- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Rate the song

Distribuiţi
    Seraphiel

Rate the song

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Lun 06 Feb 2012, 20:09

E tot un fel de ''joc'' , mai mult e un mod de a cunoaste ce mai asculta si altii si sa ne dam si noi cu parerea. E simplu, un user posteaza o melodie , iar un altul o asculta si ii da o nota de la 1-10 si argumenteaza nota data. Plus ca, ar trebui sa spunem si de ce alegem melodia respectiva.

Iar melodia mea este aceasta , deoarece am vazut curand filmul Desi boyz si mi-a placut mult scena in care au cantat melodia si au dansat. A fost amuzant ! ^_^

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi
    ae-sek

Re: Rate the song

Mesaj Scris de ae-sek la data de Sam 18 Feb 2012, 12:58

Nu prea ascult muzica indiana, dar trebuie sa recunosc ca imi plac intr-o oarecare masura. Cand eram mica priveam filme indiene si imi plac mult dansurile.

Melodia asta este draguta, are un ritm destul de vioi si placut. Pentru videoclip cred ca realizatorii ar fi putut sa faca ceva mai potrivit. La un moment dat se repeta imaginile si asta nu e foarte in regula dupa parerea mea.

Nota mea pentru melodie, dar tinand cont si de videoclip, este 9. ^^

Next song. Yiruma - River Flows in You. Dupa parerea mea, melodia asta este foarte draguta si linistitoare. Imi place Yiruma destul de mult si ii recomand melodiile.

Monochrome

Mesaj Scris de Monochrome la data de Mier 26 Dec 2012, 12:27

Hmm, 9.50. Am ascultat inainte j-music si m-am cam plictisit, insa melodia asta a fost printre preferatele mele. :]]
    Next: Breathe Carolina-Billie Jean. * nu pot pune link . >.< *

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Mier 26 Dec 2012, 20:52

8 ... Breathe Carolina au o groaza de melodii frumoase, in schimb, asta nu e chiar pe gustul meu, desi ca si formatie imi place mult. De fapt una din melodiile mele preferate e de la ei, oricum negativul nu e pe placul meu, de aceea si nota :)

시크릿 (SECRET) - TALK THAT

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi
    cami.

Mesaj Scris de cami. la data de Joi 10 Ian 2013, 17:32

8- Spre rusinea mea nu am auzit in viata mea de trupa asta[ cred ca e o trupa] dar melodia e chiar draguta. Am dat 8 pentru ca nu prea ascult acest gen de muzica. Plus ca imi place ca melodia pe care o ascult sa fie intr-o limba pe care o cunosc pentru ca mi se pare aiurea sa nu inteleg ce zic in cantec laugh i'm strange i know :">

Melodia pe care o postez eu este Morandi- Save me. Motivul? De cateva zile ma tot trezesc cu ea in gand si deci o ascult non-stop:))
    Here it is. Enjoy
    XxNykoXx

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Vin 11 Ian 2013, 15:27

10 clar :x Morandi este una din trupele mele preferate, iar melodia asta la timpul ei a facut furori si o ascultam non stop! lovestruck Like it a lot lovestruck

Acum melodia pe care o sa o postez eu este hip-hop necomercial si s-ar putea sa contina si ceva cuvinte neadecvate, o ascultati pe propria raspundere.

Allways a Potterhead

"Nebunie, inseamna sa te prefaci fericit..."
    Monochrome

Mesaj Scris de Monochrome la data de Vin 18 Ian 2013, 09:22

Woah, de cand n-am mai ascultat DOC. O,O Asta era una dintre melodiile mele favorite, bine dar nu o intrece in topul meu pe aceea cu "Ceai". Mhm, 10. big grin

Next:

I love this soooong. <3

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Vin 18 Ian 2013, 22:42

8. Imi place Avril, dar dupa parerea mea are melodii mult mai bune decat aceasta.

Next : Kim Jaejoong -All Alone

Melodiile lente nu sunt chiar pe gustul meu, dar am momente cand ma regasesc in ele. Plus ca am ales aceasta melodie fiindca e cantata de Jaejoong, vocea lui si versurile sunt cu adevarat impresionante ( pentru mine) .

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

Monochrome

Mesaj Scris de Monochrome la data de Mier 06 Mar 2013, 22:37

Mhm, 9. Am ascultat k-music, dar m-am lasat. Melodia aceasta ma linisteste, vocea lui Kim Jaejoong e geniala. <3

Next:

Nu stiam ce sa aleg, am ales-o pe asta. E superba. <3

Spoiler:
    She's just a girl, and she's on fire
    Hotter than a fantasy, lonely like a highway
    She's living in a world, and it's on fire
    Feeling the catastrophe, but she knows she can fly away

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Sam 25 Noi 2017, 00:03