- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Ohai

Distribuiţi
    Muflă

Ohai

Mesaj Scris de Muflă la data de Lun 06 Feb 2012, 18:08

Îmi făcui cont aici din plictiseală amestecată cu ceva curiozitate. N-am prea multe de spus despre mine, sunt doar o tipă care nu-i în stare să ia viaţa-n serios. Şi de ce aş face-o? N-am nicio grijă pe lume, singurul aspect naşpa al vieţii mele fiind faptul că sunt oarecum... Oarecum? Pe cine prostesc? Sunt cât se poate de aproape de ceea ce se poate numi "sociopată". Or maybe I'm just shy, who the hell knows. Boala mea cu anime-urile începe de când aveam vreo 10 ani şi am descoperit A+ (probabil ca mulţi dintre voi, n-am stat să bântui prin forum ca să verific teoria asta). Mărog, mă ţin ocupată. Am desenat mult timp în stilul ăsta, dar m-am lăsat de el încercând să găsesc unul "al meu". Defapt desenez în multe stiluri, de la realist la chestii cartoon-ish şi pixel art. Am avut şuviţe în toate culorile curcubeului (bine, nu de-odată) pe parcursul ultimilor 2-3 ani şi tot părul albastru vara trecută, ador păsările, câinii mari şi blănoşi, berea, brânza cu mucegai, frecatul de mentă pe internet şi tot ce înseamnă junk food. Şi, for some weird reason, nutresc o ură fără margini pentru tricourile polo. Oook, now I think it's time to start stalkin' the threads.
    ae-sek

Re: Ohai

Mesaj Scris de ae-sek la data de Lun 06 Feb 2012, 18:19

Buna, Muflă si bine ai venit pe Blue!

Imi place descrierea ta si dap, probabil majoritatea am dat de animeuri datorita programului A+.

Cam ce animeuri iti plac?
    Ce fel de muzica asculti?

Well, have fun around! ^^

Muflă

Mesaj Scris de Muflă la data de Lun 06 Feb 2012, 19:01

Noesis a scris:Cam ce animeuri iti plac?
    Păi pot să spun că-mi plăcea cam tot ce se dădea pe A+ pe vremea când mă uitam. You know, Inuyasha, Slayers, Full Metal Panic and stuff like that. Dup-aia am luat o pauză măricică, nu-mi amintesc bine de ce. Apoi n-am mai prins A+/Animax şi am început să mă uit la ele pe internet. Îmi plac One Piece, Fairy Tail, D. Gray-man, Soul Eater, Guilty Crown, Ao No Exorcist, Death Note, Fooly Cooly, Air Gear, Kuroshitsuji, Deadman Wonderland, Honey and Clover... sper că n-am uitat nimic

Noesis a scris:Ce fel de muzica asculti?
    New Found Glory, E.M.I.L., Chester, Bowling for Soup, Gorillaz, All American Rejects, Simple Plan, Blink182, The Transplants, Sum41, Sugarcult... în general pop-punk
    Seraphiel

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Lun 06 Feb 2012, 19:17

Hi , Bun Venit pe forum hug

Am si eu cateva intrebari ^_^, micute, micute( eh, nu exagerat de micute )

@ Iti place sa scrii ?
    @ Iti place sa citesti?
    @Ai vreun scriitor preferat? Vreo carte preferata?
    @ Ce zodie esti?
    @ Ce culoare iti place ?

Si cam atat . Sper sa te vad des pe forum si sper sa te distrezi pe aici.

Ne mai citim.

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi
    Muflă

Mesaj Scris de Muflă la data de Lun 06 Feb 2012, 19:24

Lily a scris:@ Iti place sa scrii ?
    Nope.

Lily a scris:@ Iti place sa citesti?
    Rrrrăruţ.

Lily a scris:
    @Ai vreun scriitor preferat? Vreo carte preferata?
    Nope.

Lily a scris:@ Ce zodie esti?
    Balanţă. Darrr nu prea mă recunosc în ce se spune despre zodia asta.

Lily a scris:
    @ Ce culoare iti place ?
    Sunt prea nehotărâtă să am o culoare preferată XD
    B.Scarlet

Mesaj Scris de B.Scarlet la data de Lun 06 Feb 2012, 20:30

Heeey:)bine ai venit pe forum. Tare descrierea, avem cate ceva in comun...am si eu o curiozitate :) care e personajul tau preferat din Ao no exorcist?
    cam atat, ne mai citim, happy posting and have fun.
    Muflă

Mesaj Scris de Muflă la data de Lun 06 Feb 2012, 20:55

B.Scarlet a scris:Heeey:)bine ai venit pe forum. Tare descrierea, avem cate ceva in comun...am si eu o curiozitate :) care e personajul tau preferat din Ao no exorcist?
    cam atat, ne mai citim, happy posting and have fun.
    Păiii nu ştiu dacă pot s-aleg între Rin şi Shima *se scarpină la ceafă* Rin e sărit, găteşte, are o coadă adorabilă, nu se duce după turmă şi sunt o grămadă de alte chestii mişto la el pe care n-am idee cum să le descriu... Shima e genul ăla chill, gumeţ, afemeiat dar care se cacă pe el la chestii simple gen gândaci şi mi-a plăcut mereu genul ăsta de tipi şi în anime-uri şi-n viaţa reală, deci tre' să-l bag măcar pe locul 2 dacă nu pe 1. Mărog, acum dacă e s-o luăm după personalitate Rin câştigă, dar cu Shima m-aş înţelege mai bine dunno
    ~white-plague~

Mesaj Scris de ~white-plague~ la data de Sam 18 Feb 2012, 09:48

Hello *hugz and finally here
    wah, ce-mi place ca scrii cu diacritice *lovely
    Welcome! Sper sa te distrezi pe aici si restu urarilor pozitive [:
    Intrebari... In speranta ca nu au fost puse:
    Iti plac miturile si legendele?
    Anotimpul preferat?
    Animale de companie?
    *wah, e dimineata, nu sunt in stare sa gandesc -__-
    Muflă

Mesaj Scris de Muflă la data de Sam 18 Feb 2012, 10:21

~white-plague~ a scris:Iti plac miturile si legendele?
    Hmmm... depinde dacă sunt "in the mood". Defapt, lasă asta. Sunt genul care nu prea are nicio legătură cu realitatea, so why not?

~white-plague~ a scris:Anotimpul preferat?
    Vara. Deci ador căldura. Cum să nu adori căldura? Ar trebui să fie zilnic 50 de grade afară ca să fiu eu happy.

~white-plague~ a scris:Animale de companie?
    Da, pe el. http://www.youtube.com/watch?v=9rC5WN6b_ck&context=C3d3a22bADOEgsToPDskI5dslWwq8ToYUVNmQ36Lrc

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Joi 20 Iul 2017, 23:37