- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Distribuiţi
    ae-sek

Mesaj Scris de ae-sek la data de Dum 22 Ian 2012, 14:28

Okay, forumul de unde m-am inspirat pentru acest topic, trata chestia asta in spirit de gluma si cu mult spam, dar nu asta conteaza (speaking of, fara spam!).

Intrebarea mea este daca avatarul si semnatura unui user va influenteaza perceptia asupra lui. Adica, judecati un user dupa avatar si/sau semnatura?

Mie mi se intampla sa fiu influentata de avatare, dar asta se intampala cand sunt noua pe un forum si nu cunosc pe nimeni sau cand apare un user nou. Vad avatarul si imi formez o parere despre cum e userul respectiv, personalitatea. Si yeah, mai si gresesc (dar nu cu mult >.<)

Iar semnaturile imi par dragute and I like them.

So, v-a influentat avatarul/semnatura unui user? Si sa mai intreb ceva. Dupa ce criteriu va alegeti avatarele si/sau semnaturile pe care le purtati? Eu incerc sa le aleg pe cele care ma reprezinta cat de cat si prefer sa fie din acelasi set.

Happy posting! ^^

Ultima editare efectuata de catre Aria in Dum 01 Iul 2012, 02:04, editata de 1 ori

Muflă

Re: Avatarele si semnaturile

Mesaj Scris de Muflă la data de Lun 06 Feb 2012, 19:18

Semnăturile... nu neapărat. Da' avataru' zice destul de multe chestii despre persoana aia. Dacă-i unul ales la mişto deja îmi place tipu', probabil e o persoană deschisă la minte, amuzantă and stuff like that. Dacă are rahaturi luate de pe avatarele.ro sau alte chestii de genul, ori persoana nu e trecută de 12 ani şi încearcă să pară cool, ori e ultimu' cocalar (sau ultima piţipoancă, în funcţie de ce are-n chiloţi). Dacă are vreun desen elaborat sau mai ştiu eu ce pare o persoană de treabă, cu care poţi vorbi, dar care ţine puţin prea mult la reguli. Majoritatea persoanelor care au avatar cu o trupă (mai ales dacă are mult negru în el) sau imagini mai gloomy/deep/whatever sunt uneori enervante, mi se pare că-ncearcă să-şi arate "intelectul şi gustul superioare oamenilor de rând" şi chestia asta se vede destul de mult în postările lor, dar unii sunt chiar de treabă dacă încerci să le cunoşti. Of course, mai sunt şi cretinii cu meme fumate de pe 9gag. Cred că pot să-i bag tot pe lângă ăia cu avatarele.ro. Doar... doar evită-i.
    Awi

Mesaj Scris de Awi la data de Lun 13 Feb 2012, 16:03

pe mine av-ul / sig-ul chiar ma face sa-mi formez o parere despre user-ul respectiv, dar cel mai mult ma uit la semnatura, pentru ca acolo-mi cad ochii. chiar imi displac persoanele care isi pun la semnatura poezii de 5 kilometri, oricum eu nu le voi citi. straight face pentru mine o semnatura trebuie sa nu aiba dimensiuni prea mari, si sa nu deformeze forumul. hug epic short comment is epic. tongue dar nu mai am ce sa zic despre acest subiect.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Lun 18 Dec 2017, 12:37