- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

1001 personaje anime

Distribuiţi
    ae-sek

1001 personaje anime

Mesaj Scris de ae-sek la data de Dum 22 Ian 2012, 13:06

Pentru cine nu stie, jocul se desfasoara astfel: un user scrie un personaj anime, animeul din care face parte si cateva cuvinte despre el, descriere fizica, morala, parerea personala, nu conteaza, scrie ceva ca sa nu se faca spam. Fiecare personaj va fi numerotat si cand se va ajunge la personajul cu numarul 1001, jocul va lua sfarsit.
    Este de preferat sa nu se repete un personaj (am zis de preferabil, stiu ca asta va fi greu).

Primul personaj:
    1. Uesugi Eiri/Yuki Eiri (Gravitation)
    - culoarea parului: blond, ochi incredibil de atragatori, inalt, inteligent, talentat, rece, dar si afectuos cand situatia cere, misterios si fumeaza . The perfect lover.

Ultima editare efectuata de catre Noesis in Sam 11 Feb 2012, 17:20, editata de 1 ori

~white-plague~

Re: 1001 personaje anime

Mesaj Scris de ~white-plague~ la data de Dum 05 Feb 2012, 15:36

Poate am imbatranit eu de tot, dar mie imi era evident ca pe el l-ai scrie ;)) Dar in fine, dar e yuki e nevoie si de Shuichi sa ii urmeze, desi mi-ar placea sa fac dublu post si sa mai scriu alte personaje... Ei bine, astept sa posteze cineva dupa mine ca sa scriu alte personaje \:d/ alte;e si altele.

2. Shuichi Shindo (Gravitation)
    Micut de inaltime, cutie, ochi imensi, albastri, par rozaliu (culorile sunt relative)
    Imatur, foarte energic, sensibil.
    Canta. E cutie si sweet.
    B.Scarlet

Mesaj Scris de B.Scarlet la data de Dum 05 Feb 2012, 16:18

Desi as fi tentata sa spun cate ceva despre personajul meu preferat, o sa raman la Gravitation.
    3.Hiroshi Nakano (Gravitation)
    Este roscat, ochi albastri, inalt, un fel de frate mai mare pentru Shuichi. Face parte din trupa Bad Luck(chitara).
    Seraphiel

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Dum 05 Feb 2012, 17:31

Ma bucur ca activitatea pe aici a inceput sa creasca ^^
    Am si eu un preferat si se pare ca eu am gusturi diferite( nu ca ma deranjeaza)

4. Zess/ Luka Crosszeria ( Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru )

El este idealul in viata daydreaming . Puternic, misterios si frumos.

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi
    Muflă

Mesaj Scris de Muflă la data de Lun 06 Feb 2012, 20:38

5.Undertaker din Kuroshitsuji - Fost Shinigami, mâneci luuungi şi păr în ochi care-i dau un look oarecum şleampăt (pe care-l ador între noi fie vorba), zâmbeşte mereu, este informatorul lui Ciel dar preferă un râs bun în locul banilor şi are o fascinaţie pentru morţi. My favourite sicko
    ae-sek

Mesaj Scris de ae-sek la data de Sam 11 Feb 2012, 19:06

6. Ayase Yukiya (Okane Ga Nai)

Ayase e personajul tipic uke, look inocent, micut, fragil, naiv si bland. Crede ca toata lumea (sau aproximativ) este buna si generoasa, are poate prea multa incredere in ceilalti si este un personaj destul de vesel.

Imi place mult caracterul lui, ochii aceia ai lui albastri si parul blond. Este un personaj adorabil.

~white-plague~

Mesaj Scris de ~white-plague~ la data de Sam 18 Feb 2012, 10:00

7. Mukuro Rokudo (Katekyo Hitman Reborn!)

In primul rand e lovely si apoi e Gardianul Cetii. E personajul mai rebel, egoist *sau asa incearca sa para, care are scopuri malefice 8-| *how sweet! "Rade" *nu stiu ce alt verb as putea utiliza aici sau cum altfel sa ma exprim : "Kufufufu". Ii place sum se imbraca si e heterochrom.
    0CastleOfGlass0

Mesaj Scris de 0CastleOfGlass0 la data de Dum 10 Feb 2013, 22:13

8.Zero(Vampire Knight)
    Mda...cred că o poză face cât o mie de cuvinte laugh

Şi totuşi...
    Zero s-a născut într-o prestigioasă familie de vânători de vampiri.Acesta a fosta antrenat de Toga Yagari.Shizuka Hio i-a omorât familia,acesta fiind găsit de Kaien Cross.Zero s-a apropiat de Yuki,fiind atras de gustul sângelui ei ca orice vampir normal.
    Ruri'iro Kujaku

Mesaj Scris de Ruri'iro Kujaku la data de Sam 23 Apr 2016, 17:48

bai, dar treaba cu spamul a cazut, nu?

oricum.
    noua. hiei din yuyu hakusho.
    ae-sek

Mesaj Scris de ae-sek la data de Vin 29 Apr 2016, 22:22

Yeah, Ruri'iro Kujaku.

10. Kurama (Yu Yu Hakusho) ca sa raman pe acelasi anime. :D

Continut sponsorizat