- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Animeul preferat

Distribuiti
    ae-sek

Animeul preferat

Mesaj Scris de ae-sek la data de Dum 22 Ian 2012, 00:42

Toti avem unul sau mai multe animeuri de care pur si simplu ne-am indragostit, nu?
    Ei bine, eu vreau sa stiu care sunt acele animeuri si de ce va plac atat de mult.

Mie imi place mult Gravitation. Este primul anime shounen-ai pe care l-am vazut si datorita caruia am descoperit genul yaoi.
    Stiu ca vazusem niste secvente din anime pe A+ si m-am prins destul de rapid ca este vorba despre doi baieti. Atunci cand au reluat anime-ul l-am vazut tot (cred ca dupa aceea l-am mai vazut o data sau de doua ori). Este un anime dragut si imi place mult, mult.

Un alt anime care imi place este Death Note si este cam pe acelasi loc cu Gravitation. Sunt genuri diferite, asa ca nu as prea putea sa le compar, dar, totusi, Gravitation cred caimi place mai mult.

Imi place povestea animeului Death Note si imi place cum a evoluat Light. Nu prea am obiectii la animeul asta, desi imi place mult Kira. Well, it is a great anime.

Ce animeuri va plac? Daca aveti mai multe puteti sa faceti si un mini-top. Sa nu depaseasca, sa zicem, zece animeuri. ^^

Happy posting! ^^

B.Scarlet

Re: Animeul preferat

Mesaj Scris de B.Scarlet la data de Vin 03 Feb 2012, 22:03

Noul meu anime preferat este Ao no exorcist. Imi place povestea, este interesanta si originala... personajul principal seamana mult cu Naruto, este respins pentru ca este fiul lui Satan. Poate ca Rin este motivul pentru care am vazut animeul. Evolutia lui m-a impresionat. Pacat ca a fost asa de scurt. Un alt anime care a avut o poveste interesanta a fost Fruit basket. Personajele au fost cam urat desenate, acesta a fost singurul lucru care nu mi-a placut.
    Monochrome

Mesaj Scris de Monochrome la data de Mier 26 Dec 2012, 11:34

Al meu este Nana.
    Ohh, ador acest anime . *-*
    Cred ca am vazut acest anime de 21512102120 de ori pana acum.
    Insa imi mai place si Hell Girl. xd
    Daca as alege intre cele doua sigur aleg Nana. Yeah, NANA FAN HERE! xd. DEsii povestea animeului Hell Girl e mult mai complexa, aleg NANA. xd

Mesaj Scris de Electra :3 la data de Dum 20 Ian 2013, 22:36

Greu de zzis. Am multe favorite. Eu pe toate le tin pe locul 1 ce sa zic laugh.
    Desi trebuie sa recunosc InuYasha e favoritul meu alaturi de Nana, My little monster, FMP, Fairy Tail, Kuroko Basketball sunt multe astea-s mai speciale. laugh)
    Hyuu.

Mesaj Scris de Hyuu. la data de Mier 23 Dec 2015, 12:02

Gravitation
    Este primul yaoi vazut de mine. Este anime meu preferat si imi place foarte mult colonara sonara al anime-ului si am vazut de mai multe ori.

Ultima editare efectuata de catre Hyuu. in Vin 29 Apr 2016, 11:51, editata de 1 ori
    Ruri'iro Kujaku

Mesaj Scris de Ruri'iro Kujaku la data de Sam 23 Apr 2016, 17:46

mie imi place yuyu hakusho. e printre primele pe care le-am vazut. imi mai place si ao no exorcist.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 28 Mai 2017, 23:32