- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Nemui GFX~

Distribuiti

NemuiN

Nemui GFX~

Mesaj Scris de NemuiN la data de Mier 11 Ian 2012, 15:43

Aici o sa postez ce am lucrat eu in PS. Inca nu sunt la un nivel foarte avansat , dar incerc si eu.

Avatare nu am postat , oricum seamana mult cu semnaturile pe care le vedeti aici.

Daca aveti sfaturi , pareri etc. as vrea sa mi le spuneti. Asa stiu si eu unde mai am de lucrat , m-ati ajuta foarte mult! ^^

ae-sek

Re: Nemui GFX~

Mesaj Scris de ae-sek la data de Sam 14 Ian 2012, 14:14

Hi! ^^ Well, voi lasa si eu o parere pe aici, dar mentionez ca nu am nu-stiu-ce-experienta in PS.

1. Semnatura asta e putin cam simpla, iar textul cred ca ar fi mers putin mai mare. Calitatea nu pare prea buna, dar nu stiu daca asa este semnatura originala sau doar asa arata aici. Si imi place brushul galben. (cred ca brush e xd )

2. Sunt dragute culorile, dar fundalul e cam simplu. Cred ca ar mai fi mers cate ceva pe fundal, poate mai multe culori sau poate filters. Textul imi place, este bine asezat, dar poate ar fi mers un usor glow.

3. Culorile sunt dragute, fundalul, again, cam simplu. Cred ca aici ai folosit ceva filters, dar ai cam acoperit si fata personajelor. So yeah, fundalul ar fi mers ceva mai incarcat si poate un text pe undeva pe acolo.

4. Semnatura asta imi place. Culorile sunt foarte dragute dupa parerea mea si da, semnatura originala are o calitate mult mai buna. Textul nu mi se pare foarte bine plasat, daca vroiai sa te semnezi cred ca ar fi mers mai bine un font gen Arial, TNR sau Georgia etc si textul puns undeva intr-un colt or smth. In rest semnatura asta cred ca ar arata bine fara niciun fel de text. Like it. ^^

5. Dimensiunile de la asta sunt cam mari, asa ca ar fi mai degraba un mini banner or smth, dar este foarte reusita. Imi place mult fundalul, observ ca ai pus si ceva glow personajului si imi plac efectele. ^^

Spor la photoshopat. ^^

Awi

Mesaj Scris de Awi la data de Dum 12 Feb 2012, 17:47

Hey hey, trec si eu pe-aici, pentru ca sincera sa fiu ma pasioneaza GFX-urile, si mai ales sa le comentez. stai linistit/a, comentariile mele nu vor fi niste critici, ci formulate ca niste sfaturi. Smile nu o sa comentez pentru fiecare semnatura, ci o sa-mi spun parerea in general. batting eyelashes dupa cum vad, ai pus toate semnaturile intr-o poza, deci asta trebuie sa fie motivul calitatii slabe. of, lenea asta, ca si mie mi-e o lene sa le uploadez. laugh imi place mult cum imbini culorile, si imi place la tine ca stii sa armonizezi renderul cu wallpaper-ul, brushurile ,c4d-urile si textul. cum a spus si Noesis, la prima semnatura ma cam deranjeaza text-ul, ar fi mers o dimensiune mai mare. la a doua "It's a beautiful day" mi se pare cam prea plat, probabil din cauza apropierii dintre cele doua layere cu text.imi plac efectele folosite in a 3-a si a 5-a semnatura. te felicit, pentru ca sig-urile tale sunt cu-adevarat reusite. te pupa Andra. kiss

Electra :3

Mesaj Scris de Electra :3 la data de Dum 27 Ian 2013, 22:53

Ma eu nu am stofa dintr`asta de critic, eu iti zic doar ca imi plac. Daca ma pricepeam, mai zicem dar asa laugh ?
    Eu te felicit, lucrezi frumos. Sa mai faci <3

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 26 Feb 2017, 16:33