- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Hello!!

Distribuiţi
    NemuiN

Hello!!

Mesaj Scris de NemuiN la data de Mier 11 Ian 2012, 12:30

Hey!! ^^ Eu sunt Adriana, dar puteti sa-mi spuneti NemuiN- e cel ma simplu~
    So...am 17 ani si sunt fana anime-manga (evident), in splecial manga , adica ma uit si la anime, dar mai mult imi place sa citesc manga. Genurile mele preferate sunt in general horror sau shoujo ,sau mai pe scurt , daca acel anime/manga nu are ceva care sa ma tina in priza, nu citesc/urmaresc , de asta nu reusesc sa termin multe dintre anime-urile pe care le incep.
    Anyway... In privinta muzicii, nu am un anumit gen , ascut cam orice daca imi place melodia. Evident, in afara de manele, populara...you know.
    Nu prea stiu ce sa mai spun... Daca aveti intrebari va raspund cu mare placere^^

Ultima editare efectuata de catre NemuiN in Mier 11 Ian 2012, 19:02, editata de 1 ori
    ae-sek

Re: Hello!!

Mesaj Scris de ae-sek la data de Mier 11 Ian 2012, 13:33

Bun venit pe Blue, NemuiN! ^^

Yup, am niste intrebari. ^^
    Care sunt manga tale preferate?
    Anime nu este niciunul care sa-ti fi placut mult?
    Ce mangaka iti place? xd

Oh, imi place avatarul tau. ^^

Welcome again and have fun around!

Seraphiel

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Mier 11 Ian 2012, 13:46

Hi, NemuiN !

Bun venit, sper sa te simti bine pe aici ^_^, sa iti faci prieteni si sa fii cat mai activa ca sa te pot citi mai des.

Intrebari... sa vedem :
    Iti plac filmele? Ai unul preferat? Care si de ce?
    Te uiti la seriale japoneze/koreene?
    Ai vreun actor/fotomodel/cantaret preferat? Daca da, de ce ?

Ne mai citim...

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi
    NemuiN

Mesaj Scris de NemuiN la data de Mier 11 Ian 2012, 13:54

Multumesc pt primirea calduroasa!!!
    Raspuns pt Neosis
    1.Care sunt manga tale preferate?
    Sunt destul de multe, dar o sa le spun pe genuri. Din Shoujo imi place (extrem de mult) Dengeki Daisy, Kamisama Hagimemashite , Ao Haru Ride ,Strobe Edge si la un moment dat mi-a placut mult si Hadashi de Bara wo Fume, dar devine prea exagerata poveste. Din Horror imi place Uzumaki , Tomie, Goth, MPD Psycho , Emering, Homunculus, Kurosagi Corps Delivery, Fuan no tane/plus.

2.Anime nu este niciunul care sa-ti fi placut mult?
    Ba da , sunt unele pe care le-am vazut chiar de mai multe ori pt ca mi-au placut foarte mult , cum ar fi Gantz sau Ghost Hunt. Alte anime care mi-au placut sunt Bakemonogatari, Pandora Hearts , Claymore,Higashi no eden,Lovely Complex,Mononoke si altele.

3. Ce mangaka iti place?
    Pai ... din shoujo , imi plac foarte mult Kyousuke Motomi (dengeki daisy, beast master), Io Sakisaka (Strobe edge, Au haru ride), Julietta Suzuki (Kamisama Hagimemashite, Karakuri Odette). Din Horror ar fi , evident Junji Ito- the master of horror (Uzumaki, Gyo, Tomie,Yami no koe ~ list este extrem de lunga) , Otsuka Eiji (MPD Psaycho..etc)

Raspuns pt Lily
    1.Iti plac filmele? Ai unul preferat? Care si de ce?
    Ador filmele! Preferatul meu cred ca este Donnie Darko. Nu multa lume l-a vazut , dar multi care l-au vazut il ursca pt ca nu il inteleg. Este extrem de complicat , cred ca cel mai comlicat film. Dupa ce l-am vazut nici eu nu am inteles nimic , dar am cautat pe net si m-am luminat! laugh

2.Te uiti la seriale japoneze/koreene?
    M-am uitat o verme , dar nu reusesc sa le termin. Singurul pe care l-am vazut complet a fost You're Beautiful. Mi-am placut foarte mult! In rest imi plac emisiunile japonese, mai ales Genki no Tsukai sau Batsu Game , sunt foarte funny!

3.Ai vreun actor/fotomodel/cantaret preferat? Daca da, de ce ?
    Jered Leto! Se incadrasa in toate categoriile pe care le-ai spus in intrebare. laugh Ca actor joaca foarte bine , fotomodel nu mai spun, omul e in topul celor mai frumosi 50 de barbati din lume si canta in 30 seconds to mars!

Well... ne mai citim~ ^^

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 20 Aug 2017, 10:41