- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Desene ^^

Distribuiţi
    Jin-sama

Desene ^^

Mesaj Scris de Jin-sama la data de Lun 09 Ian 2012, 10:13

Am si eu cateva desene pe care le-am facut vara trecuta de plictiseala. Nu au iesit foarte bine, dar astept parerile voastre xD.

Sasuke

Kiss

Kiss2

Fata

Zambet

Baiat
    ae-sek

Re: Desene ^^

Mesaj Scris de ae-sek la data de Lun 09 Ian 2012, 19:34

Well, nu ma prea pricep la desene, dar vreau sa iti las un reply.

Imi place foarte mult primul desen, cel cu Sasuke. Este destul de expresiv si imi plac detaliile fetei. Este chiar foarte reusit.

Kiss si Kiss2 cred ca redau ceea ce ai vrut sa redea, dar de asemenea cred ca ai fi putut sa desenzi mai multe detalii. In Kiss mana lui Sasuke (el cred ca e) arata putin cam ciudat.

Fata este un desen foarte simpatic, si asta, de asemenea, este destul de reusit. ^^

Zambet este dragut, expresiv, dar mi se pare putin ciudat ochiul personajului. ^^" Dunno, poate daca acel cerc ar fi fost ceva mai sters.

Si desenul Baiat imi place. Este asa, sau imi da mie impresia, mai emo si este cute. (Imi plac unele chestii legate de emo xd )

Well, ce pot sa spun? Esti talentata si imi plac desenele tale. Spor la desenat, dar si la postat. ^^

P.S.: Ti-am editat imaginile deoarece nu apareau pe forum. Poate e de la mine, nu ma prea inteleg cu photobucket, sau dunno. Oricum, linkurile de pe photobuket cam devin inactive, asa ca recomand sa se foloseasca imageshack sau dA.

~white-plague~

Mesaj Scris de ~white-plague~ la data de Dum 05 Feb 2012, 15:55

Dragute desene. Pacat ca nu sunt colorate. Totusi, ar trebui putin lucrat la umbre. Asa ar fi totul mai intens. Primul desen e intr-adevar foarte reusit. Si ultimul :x Sunt foarte cutie :x Dar ceva detalii, n-ar strica. Ce imi place e ca in desenul fata ochii sunt simetrici. Eu la capitolul simetrie cad tot timpul. Apreciez foarte mult asta. Wah, si proportiile corpului... Cel putin in kiss2 se oserva un cap mare si umarul foarte mic al lui sasuke. Spor la lucru!
    Whispyy

Mesaj Scris de Whispyy la data de Lun 07 Ian 2013, 13:53

Hm... Primele trei desene imi plac... Sunt reusite si din cate imi dau seama sunt inspirate dupa o imagine. [contrazice-ma in cazul in care gresesc ^.^]

In ultimele trei desene insa mi se pare ca ai facut ochii putin cam mari si nu par a fi de anime... La al patrulea desen cred ca ar fi fost mai bine daca ai fi hasurat interiorul ochiului astfel incat sa nu para lipsita de viata. Si ce i-ai facut in frunte?!

In orice caz >:D< abia astept un replay

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Vin 24 Noi 2017, 23:49