- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Konnichi wa

Distribuiti

Jin-sama

Konnichi wa

Mesaj Scris de Jin-sama la data de Lun 09 Ian 2012, 09:35

Hei ^^. Numele meu este Corina, am 16 ani si sunt in zodia gemeni.
    Sunt din Bucuresti si invat la Colegiul National Spiru Haret.
    Imi place foarte mult limba japoneza si o si practic de aproximativ un an de zile. Sunt fana muzici asiaticilor (japonezi, coreeni, taiwanezi, thailandezi, chinezi) de vreo 5 ani. Acum ascult numai Jpop si Kpop si uneori si Jrock thinking.
    Preferatul meu, din cate ati putut observa si din nickname este Jin Akanishi.
    Nu stiu ce as putea sa va mai spun despre mine thinking. Astept intrebarile voastre :D

ae-sek

Re: Konnichi wa

Mesaj Scris de ae-sek la data de Lun 09 Ian 2012, 12:53

Hi, Jin-sama, si bun venit pe Blue! ^^

Yup, intrebari. xD

Iti place sa citesti? Ai un autor sau carte preferata?
    Cum ai inceput sa asculti j-music si k-music? Dar mai ales taiwaneza, chineza si thailandeza? (Am ascultat cateva melodii chinezesti - cred - si mi s-au parut dragute, dar celelalte doua... genuri nu le-am ascultat. Cred... xD )
    Animeuri privesti? Preferate? xD

Voi reveni daca mai am intrebari. ^^

Have fun pe forum! ^^

Jin-sama

Mesaj Scris de Jin-sama la data de Lun 09 Ian 2012, 13:36

Hei, multumesc pentru primire ^^.

Da, imi place sa citesc, doar ca nu prea mai am timp. Cartea mea preferata, hm :-?, nu pot sa cred ca am avut una preferata, mi-au placut toate pe care le-am citit, dar cel mai mult mi-a placut Ingerul noptii de Becca Fitzpatrick si ca autor preferat, cred ca e Mircea Eliade.
    Pai Jmusic am inceput sa ascult de la anime-uri si pe urma am inceput sa mai caut muzica asiatica si asa am dat de Kmusic si incetul cu incetul am dat de restul. Acum nu prea mai ascult chineza, taiwaneza si thailandeza.
    Am urmarit anime-uri, acum mai mult ma uit la drame, dar nu dau cu piciorul unui anime bun. Preferatul meu este Death Note, mi se pare cel mai fenomenal dintre toate, dar asta este numai parerea mea xD.

Seraphiel

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Lun 09 Ian 2012, 13:42

Hey, Jin - sama, bun venit pe froum !

Sper sa te simti bine alaturi de noi, sa iti faci prieteni si sa fii cat mai activa.
    Intrebari, am cateva...

Iti plac serialele japoneze sau coreeane? Daca da, care anume? Ai vreun preferat.

Care melodie a lui Jin iti place cel mai mult? ( poate o sa ne vorbesti despre el intr-un topic pe la music ^_^ )

Dar filme preferi? Ce anume? Ce te atrage la un film ?

Momentan cam astea sunt curiozitatile mele.

Distreaza-te si ne mai citim pe forum. cherry

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi

Jin-sama

Mesaj Scris de Jin-sama la data de Lun 09 Ian 2012, 13:54

Heiiiiii ^_^ si eu sper sa-mi fac cat mai multi prieteni si sa ma distrez pe acest forum.
    Da, imi plac... Preferatul meu a fost Yukan Club, unde a jucat, desigur, Jin laugh. Si asa, in rest, mi-au placut toate pe care le-am vazut, pentru ca toate au ceva aparte.
    Melodia mea preferata de la Jin este Eternal <3.
    Pai nu am o preferinta aparte in materie de filme, daca imi place cum incepe, atunci mai uit. Daca imi plac actorii, atunci iar ma uit. Imi plac filmele horror, mai ales daca ma uit cu cineva, imi plac comediile romantice, sa vad cupluri fericite si cele care au putin mister, pentru ca e bun si suspansul uneori.
    La un film cel mai mult ma atrage intriga principala, flacara in jurul careia se invart toate personaje si actiunea.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 10:02

Acum este: Mier 18 Ian 2017, 10:02