- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Genul muzical preferat

Distribuiti

~white-plague~

Genul muzical preferat

Mesaj Scris de ~white-plague~ la data de Lun 21 Noi 2011, 18:16

Cu totii avem o afinitate pentru un anumit gen muzical, cu toate ca ascultam si artisti/formatii care nu sunt specific/e acestui gen. Dar acest gen ne defineste, ceea ce ascultam este centrat in jurul lui. Care este genul vostru muzical preferat?

Eu ascult hardcore/punk, numit si emocore. Dupa parerea mea, formatiile care apartin acestui gen au o melodie pentru fiecare stare si transmit ceva prin muzica lor. Multe piese au un mesaj care te ajuta sa faci fata problemelor cotidiene, dar cel mai important ramane faptul ca te fac sa nu te simti singur, stiind ca cineva simte ceea ce simti si tu - astfel se formeaza o legatura intre piesa si ascultator, asemanatoare cu legatura dintre text si cititor.

ae-sek

Re: Genul muzical preferat

Mesaj Scris de ae-sek la data de Vin 06 Ian 2012, 17:05

Gen muzical preferat... Cam tot ce tine de j-music. Imi place foarte mult j-rockul, dar si j-popul.

Totusi, nu ascult doar j-music, ascult cam tot ce se poate, uneori muzica clasica sau ceva d'n'b, k-music sau dance, pop, house etc. Depinde si de dispozitia pe care o am.

B.Scarlet

Mesaj Scris de B.Scarlet la data de Joi 02 Feb 2012, 22:07

Rock, daca o iau pe subgenuri ar fi simfonic, metal, christian, alternativ. In afara de rock mai ascult hip hop necomercial. Imi plac melodiile care transmit un mesaj puternic. Nu-mi vine sa cred ca am ascultat manele -.-' revenind, melodiile cu mesaj, dar si cu negative bune.

Monochrome

Mesaj Scris de Monochrome la data de Mier 26 Dec 2012, 11:41

Dubstep & Punk.
    Nu stiu cum am ajuns la aceste doua genuri, dar am ascultat tot felul de genuri muzicale si ce-i drept m-am cam plictisit de pop,rapp s.am.d.
    Ascult in general Skrillex, Brokencyde, Breathe Carolina etc. :]

XxNykoXx

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Mier 26 Dec 2012, 11:45

Nu imi vine sa cred ca am ratat topicul asta o.o
    Infine, ascult rock, hip-hop necomercial[majoritatea timpului, sa zicem ca el este pe primul loc rofl ] si mai ascult din cand in cand latino.
    Stiu nu se pupa deloc genurile, dar eu le ador :x laugh

Hyuu.

Mesaj Scris de Hyuu. la data de Lun 21 Dec 2015, 12:38

Ascult jpop,jrock,kpop si pop.Nu ascult hip-hop,heavy metal sau clasica si nu sunt pe felul meu.

Ruri'iro Kujaku

Mesaj Scris de Ruri'iro Kujaku la data de Dum 24 Apr 2016, 14:16

ascult orice imi suna bine, nu am un gen preferat. daca imi place o melodie destul de mult, intra in playlist-ul meu

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum 26 Feb 2017, 16:33