- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Frozen.

Distribuiti

XxNykoXx

Frozen.

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Joi 27 Dec 2012, 16:47

M-am gandit sa pun si eu ce am lucrat desi nu sunt prea stralucite, am facut mai mult seturi semnatura+avatar, pentru ca am colindat foarte mult pe forumurile rpg.. infine sper sa va placa..

[prefarata mea pot sa spun ;)) lovestruck ]

Ei bine am pus doar atat pentru ca imi este lene sa mai caut si probabil sunt mai urate, in orice caz...
    Am facut si cateva ranguri si ca tot voia Amaterasu sa vada ;))

Forumul nu mai exista, dar au ramas incarcate in contul meu de pe tinypic laugh

Monochrome

Re: Frozen.

Mesaj Scris de Monochrome la data de Joi 27 Dec 2012, 18:36

Ai potential. Preferata mea e ultima, imi place mult cum a iesit. <3
    N-o sa le iau pe fiecare in parte, o sa zic in mare. Te descurci bine cu textu dupa parerea mea, unele lucrari le-ai cam 'blurat'. :]]
    Incearca sa mai lucrezi la culori si incearca sa faci o legatura intre background si stock. Exemplu: lucrarile 5 si 7 . La restu daca mai lucrai putin la culori ieseau niste lucrari de nota 10. : >
    Astept si alte lucrari. ^^

XxNykoXx

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Joi 27 Dec 2012, 18:42

Multumesc kiss
    Adevarul e ca uneori nu am rabdare si ma enervez la unele chestii :) promit ca o sa mai pun ceva cand mai cutreier prin contul meu de tinpypic, desi sunt vechi si sunt un pic mai proaste ca astea, cea mai noua facuta e prima deci mna dunno
    Probabil cand o sa mai fac ceva pentru un personaj de al meu o sa public si pe aici :)
    Inca odata mersi pentru opinie :p

Allways a Potterhead

"Nebunie, inseamna sa te prefaci fericit..."

ae-sek

Mesaj Scris de ae-sek la data de Lun 31 Dec 2012, 19:34

Hi! ^^

Sunt okay seturile, dar, cum a zis si Monochrome, mai ai ceva de lucrat la blend şi la culori. Pentru blend poti folosi Brush Tool cu hardness setat nu chiar la 0%, dar pe undeva pe acolo. Dunno, uneori il pun pe la 70%, depinde de imagine. Sau mai poti folosi Blur Tool cu ce dimensiune e mai okay să lucrezi. Şi aici depinde de imagine, unele merg mai bine cu Brush Tool şi altele cu Blur Tool.

La culori să încerci să le setezi astfel ca toate imaginile să aibă cam aceeaşi luminozitate, nuanţă şi etc.

La prima semnătură nu trebuia blur-ul, cred că ar fi arătat ceva mai bine fără el şi la a doua imagine, tipa pusa chiar pe fereastra aceea, nu dă prea bine. Mai ai nevoie de ceva exersare, dar sunt okay semnăturile.

Rangurile sunt drăguţe, dar nu îmi place că ai depăşit în partea de sus. Textul arată tăiat şi asta nu e prea bine.

Cam atât, I guess. Mai aştept lucrări şi spor!

XxNykoXx

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Mar 05 Mar 2013, 20:19

Guys am mai facut doua semnaturi, nu sunt foarte multumita da ele, dar nu prea mai am timp de stat in photoshop.

Si cateva ratacite prin calculator, nu stiu cand le-am facut laugh :

Allways a Potterhead

"Nebunie, inseamna sa te prefaci fericit..."

Ruri'iro Kujaku

Mesaj Scris de Ruri'iro Kujaku la data de Sam 23 Apr 2016, 17:55

semnaturile arata ok, dar mi se pare mie sau te cam feresti sa pui brush-uri, patterns si ce mai e pe acolo pe personaje? de ex prima arata foarte bine, dar nu prea merge culoarea fundalului cu tipa din semnatura, parca ai trantit-o acolo peste fundal.

nu ma prea pricep, dar sper ca intelegi ce vreau sa spun.

ai si semnaturi mai recente? vad ca astea sunt din 2013 si sigur ti-ai mai schimbat stilul de atunci.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 10:00

Acum este: Mier 18 Ian 2017, 10:00