- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Hey.

Distribuiti
    XxNykoXx

Hey.

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Sam 17 Noi 2012, 18:59

Trebuie sa spun asta prima data, am crezut ca este un forum activ cand am vazut ca ultima postare este de pe cincispe' dar cred ca m-am inselat. In orice caz o sa ma chinui si eu sa imi fac o prezentare desi nu stiu daca are vreun rost.
    Heya people sunt Nicoleta si locuiesc in "minunatul" Bucuresti, am 18 ani si sunt in clasa aXII-a. Imi place foarte mult sa scriu si sa citesc.
    In rest sincer, habar nu am ce sa spun despre mine, intrebati asta daca mai intra cineva pe aici. hi hi laugh
    ae-sek

Re: Hey.

Mesaj Scris de ae-sek la data de Sam 17 Noi 2012, 20:23

Hi, Nicoleta, bine ai venit pe Blue!

Forumul nu este chiar atat de inactiv, doar ca este oareum mai nou si probabil userii sunt destul de ocupati cu scoala si lucruri din astea. XD

Well, da, intrebari. XD

Ce fel de muzica asculti?
    Ce scrii in general?
    Ce fel de hobby-uri ai?

Poate ca isi mai revine forumul, numai sa avem useri. Have fun around! ^_^

Seraphiel

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Sam 17 Noi 2012, 20:27

Bine ai venit, Nicoleta !

E adevarat ca nu e asa multa activitate pe cat ne-am dori, dar asa cum a zis si Amaterasu majoritatea useri-lor sunt ocupati, mai ales in perioada asta.

Oh, iti place sa citesti si sa scrii? As fi interesata sa aflu ce citesti si ce scrii, poate vei si posta ceva din lucrarile tale ^_^

Ca intrebari am destul de putine : Ce zodie esti?, Care este scriitorul tau preferat si cartea ta preferata?

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi
    XxNykoXx

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Sam 17 Noi 2012, 21:01

@Amaterasu
    Ascult in general Hip-hop necomercial de-al nostru.
    Sunt o romantica incurabila, deci scriu foarte mult romane romantice, desi nu am ajuns cu nici o carte la sfarsit sad
    Ca hobby-uri, nu stiu probabil mersul pe role ^_^

@Seraphiel
    Sunt in zodia Fecioara :)
    Pai pana sa descopar Instrumente Mortale, a fost Stehpanie Meyer, pentru ca am fost o fana impatimita Twilight, insa acum Cassandra Clare ma face sa ma simt infinit mai bine cand citesc Instrumente Mortale :)
    Cat despre autorii nostri, cred ca cel mai mult imi place Liviu Rebreanu.
    Nu am o carte preferata, tot ce am citit pana acum are un loc special in inima mea. Desi sincer vreau serios sa citesc "Dragoste in vremea Holerei" de Gabriel Garcí­a Márquez :)

Allways a Potterhead

"Nebunie, inseamna sa te prefaci fericit..."
    Seraphiel

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Dum 18 Noi 2012, 12:50

Oh, si eu sunt la al doilea volum din Instrumente Mortale, eu sunt destul de obsedata dupa carti si in cazul in care ai nevoie de niste sugestii, ma poti contacta ^_^. Si eu am citit Twilight,la vremea potrivita, adica atunci cand au aparut. Desi cartile sunt ok, nu pot sa zic acelasi lucru despre filme, parerea mea.

Sa stii ca Gabriel Garcia Marquez are carti intr-adevar foarte bune, iti recomand si Paulo Coelho.

Inca o data bun venit si sper sa publici ceva din ce scrii, sunt chiar intrigata !

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi
    XxNykoXx

Mesaj Scris de XxNykoXx la data de Mar 20 Noi 2012, 15:31

Ahh, nu sunt chiar atat de talentata in artele scrisului, adica dupa parerea mea inca, cred ca am nevoie de perfectionare, pur si simplu uneori cand citesc ce am scris imi da o impresie ciudata, parca e asa sec.
    Infine, sper ca forumul sa fie mai activ, de ceva timp nu am mai activat pe forumuri si imi este dor de asta :)

Allways a Potterhead

"Nebunie, inseamna sa te prefaci fericit..."

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Joi 30 Mar 2017, 13:38