- un loc unde poti discuta despre tot ce te pasioneaza -

Diary

Distribuiti
    ae-sek

Diary

Mesaj Scris de ae-sek la data de Mier 14 Noi 2012, 14:14

Acesta este un jurnal public, jurnal de care cred ca ati mai dat pe diverse forumuri.

Fiecare poate posta ce vrea aici, este un loc unde ne putem descarca de diverse lucruri. Posturile nu trebuie sa aiba vreun sens pentru ceilalti useri, asa ca puteti scrie cam in ce fel vreti, doar sa nu folositi un limbaj licentios sau sa atacati un alt user de pe forum.

Dupa parerea mea este si un topic destul de util pentru cand nu putem discuta cu cineva anumite chestii.

Seraphiel

Re: Diary

Mesaj Scris de Seraphiel la data de Mier 23 Ian 2013, 17:53

Cum nimeni nu a avut curajul de a scrie pe aici, o sa incep eu si o sa si explic de ce. In primul rand nu am vrut sa postez pe blog, fiindca in momentul asta nu ma simt prea bine din punct de vedere emotional, iar cand vad posturi pe blog care sunt influentate de emotiile mele, incep sa ma irite, avand in vedere ca dupa o zi, nu mai simt la fel si ma enerveaza. Si apoi, scriu asta fiindca persoanele implicate in starea mea de spirit si in ceea ce voi scrie eu, nu au habar ce si cum. Asta ma face sa ma simt mai bine. Tin sa mentionez ca e doar un moment laugh nici eu nu o sa ma cred maine!

"Ma enerveaza! Ma enerveaza totul... Si desi par calma, mai am putin si explodez. Nu am sa inteleg niciodata de ce oamenii in general, inclusiv eu, nu spun intotdeauna oricui exact ce si cum cred. E atat de aiurea sa ai acele ganduri si sa nu i le torni in fata ca o ceasca fierbinte cu cafea, sau ca o inghetata. Mi se pare ipocrit totul. Ce conteaza ce fac si cum fac? Mereu cealalta persoana iese victima, ma enerveaza...Rau.

Si problema e la mine, ar trebui sa ma detasez. Nu imi pasa de ce zic prietenele mele, poate tocmai fiindca sunt prietenele mele ar trebui sa le iau in considerare cuvintele, dar nu vreau. Umblu cu cine vreau, cu cati vreau si doar eu stiu ce relatii am cu ei...Sau ele. E ironic fiindca nu ma cunosc, sau poate fiindca ma cunosc stiu de ce sunt in stare. E problema mea cu cine ies in oras, cu cine ma afisez, cu cine rad, glumesc, si evident fac alte tampenii. Nu conteaza cum sunt ei, sau ca sunt doar ei si cu mine, eu ma simt bine, si nu ma simt deloc vinovata. E ok asa. E bine. Nu e lumea mea, de aceea vreau sa profit. E stupid sa am incredere si sincer, nu am incredere in nimeni, nici in mine. Nici macar cand ea imi tipa sa nu ma mai vada cu ei. Si ce daca sunt doar eu ? Sunt fata si ? Daca m-as fi nascut baiat cum ar fi fost? Mai bine. Mult mai bine.

Pot fi o scorpie, cu totii putem fii cum si crede-ma N, desi esti cea mai buna prietena a mea, nu o sa iti spun niciodata daca am facut sau nu asta cu ei. E problema mea. Ma irita faptul ca nu ai incredere in mine, dar in acelasi timp stiu ca atunci cand o sa ma calmez o sa iti inteleg frica. Si M. nu, stai calma, inca sunt intreaga daca din cauza asta aveai mari indoieli, sau poate crezi ca sunt drogata? Nu, scumpo, sunt eu cea de toate zilele.

Stii ce ma enerveaza? Ca atunci cand umbli cu mai multi tipi esti considerata a fi...Altfel. Ca sa nu zic exact cum, si stii ce? Opinia publica , a tuturor, mi se pare atat de scarboasa! Ai o parere falsa, stii de ce? Caci e doar o impresie, nu stii cum sunt, cine sunt, cum ma comport! Daca ai stii, probabil atunci ai avea o parere adevarata, bazata pe fapte certe, pe lucruri logice si adevarate.
    Dar pana atunci ...Nu imi pasa. Nu imi mai pasa."

"Only I know your pain…
    Your uncertainty…
    Your loneliness…
    If only we could be toghether forever.
    I’ll say it as many times as you wish.
    I will not betray you!"
    — Luka Crosszeria

“Ever since the day I met you, I’ve had reason to live. I live to protect you. Protecting you is everything to me.” - Luka Crosszeria

"I crush those who stand in my way. And I retaliate against those who seek vengance. And I do whatever it takes to get a hold of what I desire" - Asami Ryuichi

Acum este: Dum 28 Mai 2017, 23:31